ICATA PL EN

Aktualności




ICATA na 36 edycji Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE w Krakowie
Data dodania: 2017-11-10



W dniach 3-4 listopada 2017 r. po raz kolejny nasze stowarzyszenie zostało zaproszone do wzięcia udziału w już 36 edycji Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE w Krakowie.  W tej edycji oprócz panelu wykładowego mieliśmy również swoje stoisko promujące Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA wśród 200 wystawców najlepszych marek branży beauty & healthy.

Wśród 6 sesji edukacyjnych, jakie miały miejsce w trakcie Kongresu, zaprezentowane przez naszych członków aspekty Trychologii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona po brzegi sala konferencyjna.

Tym razem całodniowy panel miał za zadanie m.in. przedstawić uczestnikom modelową współpracę pomiędzy lekarzem/dermatologiem a kosmetologiem/i trychologiem w przypadku pacjenta z problemami owłosionej skóry głowy. Zaprezentowanie kompetencji wykonujących poszczególne zabiegi, a w szczególności na wsparcie terapii zabiegami trychologicznymi przed i po wdrożeniu leczenia.

Bardzo duży nacisk prelegenci położyli na sprawy dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zabiegów oraz możliwych powikłań. Przedstawiono spektakularne efekty odpowiedniego leczenia na bazie własnych doświadczeń i współpracy pomiędzy dermatologiem a trychologiem.

Na zakończenie panelu omówiono zaburzenia psychosomatyczne w chorobach włosów oraz niechirurgiczne rozwiązania uzupełnień włosów systemem.

Miło nam Państwa poinformować, iż nasi członkowie, jako eksperci są redaktorami wielu artykułów, m.in. zamieszczanych w czasopismach LNE.

 


« Wróć