ICATA PL EN

Trychologia


2019-07-01
Trychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Informujemy, że w roku akademickim 2018/2019 po raz pierwszy w Polsce otworzono studia podyplomowe z trychologii na Uczelni państwowej.

czytaj więcej
Fundacja WŁOS MA GŁOS2017-08-23
Fundacja WŁOS MA GŁOS
Informujemy, że członek naszego Stowarzyszenia ISAT, mgr Magdalena Szymczak współwłaścicielka Kliniki Hair Lab, stworzyła Fundację dla osób zmagających się z utratą włosów, a w szczególności dla osób z łysieniem plackowatym i trichotillomanią. Gratulujemy!

czytaj więcej
Trychologia estetyczna 2016-08-10
Trychologia estetyczna
Trychologia to dział dermatologii zajmujący się anatomią, fizjologią, patologią i leczeniem włosów. Trichologia często wykorzystywana jest w medycynie sądowej.

czytaj więcej
Psychotrychologia 2016-08-08
Psychotrychologia
Psychotrychologia to nowa dziedzina medycyny uwzględniająca psychosomatyczne aspekty chorób włosów, kompleksowe podejście do pacjenta uwzględniające wpływ czynników osobowościowych i społecznych, oraz kompleksową terapię zaburzeń wzrostu włosów.

czytaj więcej
Trychologia – podstawowe definicje 2016-08-08
Trychologia – podstawowe definicje
Dla uporządkowania nomenklatury, w której będziemy się poruszać chciałabym przytoczyć podstawowe definicje z zakresy trychologii.

czytaj więcej
Połączenie Terapii w Trychologii Estetycznej 2016-08-07
Połączenie Terapii w Trychologii Estetycznej
Nadmierne wypadanie włosów jest objawem, tak więc bardzo ważne w pracy trychologa jest wykrycie przyczyny osłabienia, utraty włosów i zmian na skórze głowy. Dzi

czytaj więcej
Terapie Naturalne w Trychologii2016-08-06
Terapie Naturalne w Trychologii
Terapie naturalne, w tym dietoterapia, są bardzo istotnym elementem wszystkich zabiegów i kuracji trichologicznych.

czytaj więcej
Rola Trychologii w Psychologii2016-08-06
Rola Trychologii w Psychologii
Wiele zaburzeń na tle psychologicznym ma bezpośredni wpływ na proces utraty włosów, lub proces utraty włosów może spowodować pewne zaburzenia psychiczne.

czytaj więcej
Innowacje Zabiegowe w Trychologii2015-10-27
Innowacje Zabiegowe w Trychologii
Intraject oraz Mesotherm są absolutnie innowacyjnymi, niezwykle zaawansowanymi technologiczni metodami, umożliwiającymi prowadzenie skutecznej terapii szeregu p

czytaj więcej