ICATA PL EN

O Nas

Naszym celem jest przede wszystkim krzewienie i rozwój wiedzy o chorobach skóry głowy i włosów oraz prowadzenie badań nad ich leczeniem, a także oddziaływanie na kształtowanie ustawodawstwa w celu powstania wiarygodnych kierunków trychologicznych w systemie edukacji i ochrony zdrowia.

Stowarzyszenie planuje realizować swoje cele w szczególności poprzez szkolenia dla zawodów medycznych z zagadnień trychologii klinicznej,  kształcenie kosmetologów i kosmetyczek w zakresie trychologii estetycznej, oraz podnosić świadomość fryzjerów w zagadnieniach dotyczących chorób skóry głowy i włosów. Zamierzamy popularyzować wiedzę i osiągnięcia naukowe  – publikacje w czasopismach, radiu, internecie, TV.

Prowadzić i organizować konferencje, seminaria, kursy oraz inne formy wymiany poglądów i doświadczeń,  prowadzić badania naukowe, ale przede wszystkim współpracować ze środowiskiem lekarskim, z uczelniami wyższymi, instytucjami naukowymi oraz organizacjami branżowymi z całego świata.

Członkami stowarzyszenia mogą być osoby posiadające wykształcenie medyczne lub paramedyczne, lekarz, kosmetolog oraz osoby posiadające wieloletnie doświadczenie z zakresu trychologii udokumentowane licznymi kursami dokształcającymi oraz stażem w ośrodku medycznym,  posiadający certyfikat ukończenia kursu trychologii estetycznej wydany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Estetycznej ISAT, lub posiadający uprawnienia z zakresu trychologii akceptowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.

Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Kliniczej i Estetycznej ICATA:

Ewelina Szendzielorz - Prezes
dr Aleksandra  Szlachcic - Członek Zarządu
dr Małgorzata Wilk-Jędrusik - Członek Zarządu
dr Przemysław Styczeń - Członek Zarządu
dr Piotr Szlęzak - Członek Zarządu

ICATA

Zapraszam entuzjastów do czynnego udziału w działaniach Stowarzyszenia ICATA!

Aktualności
2019-11-09


SESJA TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ - Kongres LNE - Kraków
W sobotę 9 listopada 2019r. podczas jubileuszowego 40. Kongresu i Targów LNE w Krakowie odbyła się kolejna sesja TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ

Zobacz więcej
2019-08-31


40 Kongres LNE- sesja trychologii estetycznej
9 listopada w Krakowie podczas jubileuszowego Kongresu LNE członkowie ICATA będą mieli przyjemność poprowadzić panel trychologii estetycznej.

Zobacz więcej