ICATA PL EN

Aktualności
SESJA TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ - Kongres LNE - Kraków
Data dodania: 2019-11-09

W sobotę 9 listopada 2019r. podczas jubileuszowego 40. Kongresu i Targów LNE w Krakowie odbyła się  kolejna sesja TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA.

Główną tematyką panelu były choroby autoimmunologczne, oraz możliwości terapeutyczne z perspektywy zarówno lekarzy jak i trychologów.

Zgodnie z panującą w Stowarzyszeniu tradycją prelegentami byli członkowie Stowarzyszenia, wśród nich:

  • Ewelina Szendzielorz z tematem „Choroby autoimmunologiczne owłosionej skóry głowy- diagnostyka i różnicowanie.”
  • lek. Rafał Berner z tematem „Najnowsze terapie autologiczne w trychologii i zagrożenia związane z autoterapiami- obserwacje własne.”
  • Ewelina Cywińska z tematem „ Kwalifikacja klienta do zabiegów inwazyjnych w obszarze owłosionej skóry głowy. Prawidłowa ocena makro- i mikroskopowa.”
  • Anna Mackojć z tematem „Rola i działanie wybranych substancji aktywnych stosowanych w terapiach trychologicznych.”
  • Martyna Pobuta z tematem „Procedury w diagnostyce trichoskopowej.”
  • dr n. med. Marta Bednarek z tematem „Znaczenie przeciwciał w diagnostyce pacjenta trychologicznego.”
  • lek. Kondrad Szymczak z tematem „Zastosowanie metod niechirurgicznego uzupełnienia włosów w trudnych przypadkach medycznych.”
  • Kinga Estera Jach- Skrzypczak z tematem „CVG - Cutis Verticis Gyrata (skóra kręta ciemienia) - współzależność między objawem , a chorobą Akromegalia. Pacjent kliniczny, czy estetyczny?”

Po zakończeniu panelu prezes Stowarzyszenia ICATA Ewelina Szendzielorz oficjalnie pożegnała ustępującą w tym roku ze stanowiska prezesa-  założycielkę Stowarzyszenia Kingę Esterę Jach- Skrzypczak, wręczając jej certyfikat Członka Honorowego wraz z kwiatami i statuetką „Kryształowego Włosa” za zasługi dla rozwoju trychologii w Polsce oraz podziękowała zgormadzonym za przybycie.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w panelu. Blisko dwustuosobowa frekwencja jest tylko dowodem, że istnieje ciągłe zapotrzebowanie na merytoryczne dyskusje oraz wymianę doświadczeń w środowisku trychologicznym.

Zapraszamy tym samym do przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej ICATA i współtworzenia kolejnych sesji TRYCHOLOGII ESTETYCZNEJ.


« Wróć